Burun Estetiği En Fazla Kaç Defa Yapılabilir?

Teknolojinin hızlı gelişimi, sosyal medyanın yaygınlaşması, toplumsal güzellik algılarının değişmesi kimileri için estetiği zorunlu kılıyor. Bunların başında da burun estetiği geliyor.

Köklerin bulunduğu topraklar burun yapısında etkilidir. Çoğu insan genlerin aktardığı bu mirası istemez. Teknolojinin gelişimi, doktorların kazandığı tecrübeler, zorlu bir işlem olan buruna yeniden şekil verme işlemini popüler kılmıştır. Ancak istenen estetiğe ulaşım her zaman mümkün olmuyor. İletişim kazaları, uygulama hataları hayaldeki buruna ulaşmayı engelliyor. Bu durumda düzeltme kaçınılmaz oluyor. Ancak burun bir oyun hamuru değil ve sonsuz revizyon hakkınız bulunmuyor.

İstenilen Sonuç İçin Doğru Seçimin Önemi

Burun estetiği olmadan önce verilmesi gereken en önemli karar doğru seçimi yapmaktır. Bu seçim, burnun istenildiği şekle girmesinden, doğru klinik ve hekimin seçilmesine kadar geniş bir yelpazedir. Bu nedenle seçimlerin doğru olması hedefe tek seferde ulaşmanın anahtarıdır. Sosyal medyada sürekli takipteki birinin ya da ünlü bir sanatçının burnu favori olabilmektedir. Ancak buradaki asıl konu burun yapısının sizin yüzünüze uygun olup olmadığıdır. Kaldı ki, yüz birçok bileşeniyle simetrik bir yapıdır. Sadece buruna operasyon yaptırmak, istenilen sonuca ulaşmayı da engelleyebilmektedir. Bu nedenle yukarıdaki seçimlerin hepsinin doğru yapılması önemlidir. Çünkü bu konuların birçoğu, hekimin tecrübesi, estetik kaygısı ve yönlendirmesi ile mümkündür.

Estetikli Burun Tekrar Ameliyat Edilebilir Mi?

İstenilmeyen sonuçlar doğuran operasyonlarda elbette revizyon hakkı bulunmaktadır. Burun estetiği operasyonlarında bir yıl aradan sonra revizyon yapılabilmektedir. Bir yıllık süre, dokuların tamamen iyileşmesi ve vücudun normale dönmesi için gereklidir. Çünkü yapılan işlem cerrahi bir müdahaledir. Burnu yeniden yapılandırma esnasında dokular yer değiştirmekte, mikro da olsa hasarlar meydana gelmektedir. Bir yılın altında yapılan operasyonlarda enfeksiyon riski artmaktadır. Bu operasyonlarda birinci kural güzellik uğruna sağlıktan olmamaktır. Çünkü burun en hayati organlardan biridir. Doğru hava girişi için organın estetikten ziyade, kendi işlevini yerine getirmesi önemlidir.

Burun Estetiği En Fazla Kaç Kez Yapılır?

Tüm bu bilgiler ışığında revizyon isteğine en iyi cevap verecek kişi uzman hekimdir. Uzman hekimin kontrolünde burundaki estetik revizyonları yapılmaktadır. Bunun için bir sınır belirlemek doğru değildir. Ancak 3 kereden fazla yapılan ameliyatlarda risk daha fazla artmaktadır. İlk operasyondan sonra yapılan her operasyonda risk oranı büyümektedir. Bu nedenle kararı doğru vermek ve revizyona ihtiyaç duymayacak sonuca ulaşmak önemlidir. Çünkü ilk operasyonun sonucundaki milimetrik değişiklikler bile risk taşımaktadır. Bu risk de burun gibi hayati bir organ bölgesinde istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.

Toplumsal güzellik algılarına uygun davranma ve operasyon geçirmeye karar veren herkesin ilk kuralı sağlık olmalıdır. Sağlıklı bir hayat sürebilme, oksijen alımının doğru olmasıyla ilgilidir. Burunda yapılan estetik operasyonlarda beğenilmeyen noktaların düzenlenmesi günümüz tıp teknolojileri ile mümkündür. Doktorların tecrübe ve becerileri yeterlidir. Ancak sağlık için doğru burun estetiği operasyonunu olmak ve sonrasında memnun kalmak en önemlisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir