Burun Ucu Düşüklüğü

Burun insan yüzünde en önemli estetik yapılardan biri olarak görülmektedir. Burnun genel görünümünü ve genel şeklini belirleyen ana unsur ise burun ucudur. Bu noktada estetik bir görüntü için burun ucu görünümü, şekli son derece önem taşımaktadır.

Burun Ucu Düşmesi Nedir?

Burun ucu düşmesi; burnun en uç kısmı olan burun ucunun sırt yüzeyinden çok daha aşağı bir seviyeye gelmesi durumudur. Burun ucu düşmesi nedeni ile burun ve dudak arası boşluk azalmaktadır ve bu durum da estetik açıdan problemler yaratabilmektedir. Burun ucu düşmesi kişilerin olduklarından çok daha yaşlı görünmelerine neden olabilmektedir. Burun ucu düşmesi nedeni ile çok daha yorgun bir görünüm de ortaya çıkabilmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Düşer Mi?

Burun estetiği sonrasında burun ucu düşer mi sorusu kişiler tarafından merak edilmektedir. Estetik sonrasında burun ucu düşüklüğü meydana gelebilmektedir. Düşme durumu burnun doğal yapısından kaynaklanabilir bir durum olabilir. Bazı zamanlarda da burun estetiği ameliyatı sırasında fazla doku çıkarılması gibi durumlar sonrasında da meydana gelebilecek bir durumdur. Abartılı müdahalede bulunulduğunda burun ucu düşmesi gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Burnun doğal yapısı bozulmakta ve desteği zarar görmektedir. Böylece burnun ucu dudağa doğru inmektedir.

Rinoplasti Sonrasında Burun Ucu Düşme Nedenleri

İdeal bir burun yapısında burun ile üst dudak arasında 90 derecelik bir açının var olması gerekmektedir. Burun ucu düşüklüğü meydana geldiğinde de bu açı 90 derecenin altına düşebilmektedir. Üst dudağa yaklaşan burun ucu estetik görünüm bakımından problem yaratabilmektedir. Bu durumu fark edebilmek için uzman gözlere gerek yoktur. Bu tip problemlerin engellenmesi için estetik ameliyatların son derece iyi bir şekilde planlanması gerekmektedir. Doktor ve hasta arasındaki iletişim de bu noktada önem kazanır. Kişilerin şikayetlerine göre en doğru planlamalar gerçekleştirilir. Yüz tipi ve kemik yapısı gibi etken durumlar göz önüne alınarak gerekli müdahaleler gerçekleştirilir.

Estetik sonrasında burun ucu düşmesi nedenlerinin başında ameliyat esnasında çok fazla doku alınması durumlarıdır. Kemiğin çıkarılması ve kıkırdak dokuların fazla alınması gibi durumlarda burnun doğal yapısı bozulmakta ve desteği zarar görebilmektedir. Böylelikle de burun ucu düşüklüğü meydana gelmektedir. Kemik yapıları göz önüne alınmadan gerçekleştirilen işlemler sonrasında bu gibi problemler meydana gelebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir