Revizyon Rinoplasti

Revizyon rinoplasti daha evvel burun estetiği olmuş fakat durumdan memnun olmamış hastaların tercih ettiği iki veya daha fazla sayıda burun ameliyatı olmak demektir. Çokça tercih edilen burun estetiklerinde revizyon gerekliliği de bir hayli fazla olmaya başlamıştır. Hastanın burun yapısı, doktorla hastanın karşılıklı olarak birbirini yanlış anlamaları, hastanın beğeni durumunun değişmesi ve buna benzer birçok sebep revizyona sebep olabilir. 

Revizyon Rinoplasti Yapımı Sırasında Oluşan Riskler

Revizyon rinoplasti yaygın olarak yapılan burun düzeltme ameliyatları arasındadır. Revizyon rinoplasti ile kişinin rahat bir nefes alması ve güzel bir görünüm kazanması sağlanır.

Rinoplasti işlemi her hasta için olumlu bir süreç getirmemektedir. Bazı hastalarda başarı oranı düşük olmaktadır. Burun ucunda sarkma, kalkık olma durumu, eğrilme gibi sorunlar oluşabilir. Burun delikleri arasında genişlik beklenenden fazla olabilir. Ayrıca burunda ciddi sağlık sorunu olan, fonksiyonel olarak nefes alış verişinde problem yaşayan kişiler için de tercih sebebidir.

Revizyon Rinoplasti Önemi

Revizyon rinoplasti her hastada aynı başarılı sonuçları vermemektedir. Bunun altında birçok farklı neden bulunmaktadır. En önem nedenlerden biri burun ameliyatı yapacak olan doktorun alanında yetersiz olmasıdır. Hastaların beklentilerinin gerçeğe uygun olması önemlidir. Gerçekleşmesi mümkün olmayan ve uygulanmasında sorun yaşanacak olan isteklerde bulunmamak gerekir. Ameliyat sonrasında nazal travma oluşumları sonrasında da başarı oranı düşmektedir. Travma cerrahi müdahalenin başarısız olmasına neden olmaktadır. Rinoplasti ameliyatında cerrahın alanında deneyimli olmalası cerrahi müdahalenin başarı oranını artıracaktır. Burun estetiklerinde ve ameliyatlarında yapılan en büyük yanlışlardan biri de hastaların güzel bir görünüme odaklanmalarıdır. Birçok danışan sağlıklı ve düzgün bir şekilde nefes almaya odaklanmak yerine yüz hatlarında burnun belirgin olmasını istemektedir. Nefes almada sıkıntı yaşayan insanların estetik bir görünümden önce sağlıklı bir şekilde nefes almaya odaklanmaları gerekir. Her ameliyatın belirli bir riski bulunmaktadır. ikinci kez cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulması halinde risk oranı artacaktır. Burnun genel dokusuna zarar vermeden yapılacak ameliyatlar gerek hekim gerekse de hasta için faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir